Možná si ještě pamatujete na chvíle, kdy jste se ještě v dětském věku ponořili do modré chlorované vody a všechno okolo bylo najednou jiné. A právě zde přichází první otázka. Zažili jste z vody spíše trauma nebo jste se naopak stali jejími nadšenými milovníky? Pokud se řadíte do skupiny prvních případů, pojďte svůj strach překonat. A jestliže jste naopak nadšenými plavci, co vám brání se do vod ponořit, když tento sport s sebou přináší tolik užitku nejen pro tělo, ale i pro mysl?

Žena pod vodou

Výhody pro vaši fyzičku a tělo

Možná jste už někdy slyšeli o tom, že plavání je sportem, který je doporučován i lidem, jimž jsou ostatní sporty zapovězeny. Voda totiž člověka nadnáší, poskytuje příjemné prostředí a nejen to! Výbornou zprávou pro vás může být také to, že tento sport nezatěžuje klouby, a ještě při něm výborně posílíte ochablé svaly, a to zejména v oblasti v dnešní moderní době stále unavenějších zad. V době plné civilizačních chorob se rozhodně vyplatí posilovat i tělní systém, který je nimi snad nejohroženější. Jste snad překvapení tím, že plavání vám pomůže také s oběhovou soustavou? A nakonec, i když by výčet dalších důvodů mohl být mnohem širší, plavání podle několika studií posiluje i vaše celkové zdraví. A to už stojí za to vyzkoušet, ne?

Obdélníkový bazén luxusní

Výhody pro vaši psychiku

Jako při každém jiném sportu, i při plavání se z těla uvolňují hormony štěstí – endorfiny. Ale to není všechno. Po náročném pracovních dnů není nic lepšího než se zajít uvolnit právě na bazén, protože plaváním dokážete výborně odbourat svůj stres a zbavit se všudypřítomného napětí.

Výhody pro vaši peněženku

Možná se budete divit, ale plavání vás na mnoho peněz nepřijde. Pro opravdové šetřílky je možné se vydat do venkovních přehrad, vstupy na bazén vám ale na druhou stranu vítr v peněžence neudělají. Něco jiného ovšem je, pokud si chcete přímo na zahradu pořídit vlastní bazén. Ceník bazénů do země je totiž samozřejmě vyšší než cena vstupenky na bazén městský. A jestliže nikoliv, tak stačí jen koupit ty správné plavky a můžete se vydat do vody!