Lidé se dělí na dvě skupiny. Jedna léto miluje a při vysokých teplotách jsou na vrcholu blaha a druhá skupina ho se zatnutými zuby přetrpí a modlí se, aby už tady byl podzim. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, rozhodně nezaškodí, když se na léto dobře připravíte.

Nachystejte si šatník. Nemyslíme tím, že musíte nakupovat kompletně všechno oblečení nové, ale přeberte si ho a věci, které jsou podzimní a zimní schovejte na jiné místo. Uvolníte si tím místo ve skříni a nebudete se muset ráno prohrabovat hromadou svetrů, než najdete první tílko. Na léto jsou vhodné vzdušné materiály jako bavlna, len nebo hedvábí. Vhodné jsou také světlé barvy, jelikož ty tolik nepřitahují sluneční světlo.

brýle

Nezapomeňte i na nezbytné doplňky. Doplňte svůj šatník o kšiltovku, klobouk nebo jinou pokrývku hlavy. Je to trendy, skvěle to doplní váš outfit a také se tím chráníte před úžehem. Stejně tak nezapomeňte na kvalitní sluneční brýle, abyste ochránili svůj zrak. Pokud řídíte pravidelně auto, tak se bez nich neobejdete.

Udělejte si údržbu auta. Zkontrolujte, zda máte v pořádku klimatizaci a jestli je připravena na letní sezónu. Klimatizace v autě totiž potřebuje pravidelnou údržbu. Pořiďte si fólii, která nepropouští sluneční světlo a zakryjte s ní po zaparkování čelní sklo. Až po několika hodinách nasednete do auta, budete velmi rádi, že nemusíte držet rozpálený volant. U práce nebo u domu si vyhlédněte místo, které je větší část dne ve stínu.

léto

Klimatizaci si zkontrolujte i doma a případně ji nechte správně nastavit. Pokud nemáte klimatizaci, držte se několika zásad, které vám pomohou udržet v domě přijatelnou teplotu. Přes den se vyhýbejte otevírání oken dokořán a větrejte e především v noci. Pokud trávíte den doma, zatemněte okna žaluziemi nebo kusy tmavé látky. Při velkých teplotách můžete po době rozmístit nádoby s ledem, které pomohou snížit teplotu v bytovém prostoru.