Kolagen je součástí lidského organismu. Ovšem jeho přirozená produkce s věkem klesá a tím se začnou projevovat známky stárnutí. Určitě si většina lidí všimne začínajících vrásek. A je to právě i díky klesající produkci kolagenu. Kolagen je totiž přírodním pojivem. Je v kůži, vlasech, nehtech, zubech i v pohybovém aparátu. A při jeho nedostatku se projevují změny v těchto oblastech.

Při nedostatku kolagenu se tak stává kůže méně elastická, začínají vznikat vrásky, prohlubují se a vzniká jich čím dál více. Vlasy jsou křehčí, lámou se, vypadávají a to samé i nehty. Také se lámou zuby, jsou méně odolné. A v neposlední řadě se projevuje nedostatek kolagenu i v pohybovém aparátu. Začnou bolet klouby, projevuje se takové typické prskání kloubů. Proto je dobré buď preventivně, nebo při vyskytnutí těchto problémů začít nejenom dodržovat pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl, ale také je dobré začít kolagen doplňovat.

užití kolagenu

Je třeba si najít kvalitní kolagen, který bude opravdu účinný. Při jeho pravidelném užívání pocítíte jeho pozitivní účinky během pár týdnů. Kůže bude více elastická, vrásky se zjemní a nebudou vznikat nové hluboké vrásky. Vlasy, nehty i zuby budou pevnější a zdravější. A účinky pocítíte i na pohybovém aparátu. Kolagen pro ženy je velmi vhodný v každém věku, ale i třeba v době menopauzy. Kolagen skvěle bojuje i s celulitidou. Ženy ho začínají užívat po třicátém roce, aby tak předcházely vzniku prvních vrásek, aby jim nevznikaly vrásky hluboké a udržely si tak pružnou pleť v obličeji i celého těla.

zdravé tělo

Samozřejmě je třeba nezapomínat i na zdravý životní styl. Jako je pestrá a pravidelná strava, dostatek pohybu, spánku i odpočinku. Ale tělo je také možné podpořit právě i užíváním kvalitních produktů, které pomodří zdravý a člověk se tak i ve vyšším věku může cítit dobře a mít pevné zdraví, které mu umožní nejenom dobře vypadat, ale také se zdravé a dobře cítit a dělat tak věci, které má rád.