Energetická krize

Roste nám inflace a s tím se nám vše zdražuje. Ať už se jedná o benzín do auta nebo elektřina, ale také i jídlo. Co se dá vlastně dělat a kdy to skončí? Covid 19 a pandemie s tím spojená nám nepřinesla do života jenom novou nemoc, nové poznatky, ale také neskutečné zdražování z důvodu šíleného, a to se omlouvám za tak konkrétní pojmenování, růstu inflace. Inflace opravdu přejela vše a to doslova. Lidé začínají díky tomu páchat činy jako jsou krádeže, páchají sebevraždy a mnoho z nich jsou v bezvýchodné situaci. Jednu z komodit, kterou inflace opravdu dohnala do vysokých výšin je elektřina.

zeme

Je momentálně na takové úrovni, že lidé nevědí, kde na to budou brát peníze. Jsou rodiny, kdy ročně dávali za účet za elektřinu 60 000Kč, ale po tom, co se momentálně děje bude jejich roční úhrada jen elektřiny 150 000 Kč. A co vlastně bude dál? Kam to může až dojít? Z lidí, kteří se do té doby drželi v nějaké střední třídě pomalu propadají do chudoby. A ohroženou skupinou jsou důchodci, kteří se svými malými důchody budou muset svítit za chvíli svíčkami, neboť nebude mít na zaplacení energie. A to ještě tato inflace svého stropu nedosáhla i když vláda se už rozhodla na zastropování cen energie.

žárovka

Jen pro zajímavost v srpnu roku 2022 byla inflace na hodnotě 17,5 %. Abychom jsme si trochu pomohli je potřeba šetřit. Vypínat spotřebiče, které nepoužíváme, zbytečně nesvítíme a mnoho dalšího. Šetření se prozatím jediná věc, kterou udělat můžeme. Není to jednoduchá doba a asi ještě dlouho nebude. Energetická krize patří mezi ty velmi nebezpečné, která může velmi změnit svět a chod společnosti. Možná není na škodu zamyslet se, že je zrovna ta správná doba na změnu, která nás může vyvarovat z těchto energetických krizí. Pomůže to nejen nám, ale určitě i přírodě, která je díky nám lidem velmi zdevastována.

Roste nám inflace a s tím se nám vše zdražuje. Ať už se jedná o benzín do auta nebo elektřina,…