Být krásná chce každá žena. Často slýcháváme kolem sebe, že ženy se kritizují a říkají o sobě, že nejsou krásné a nemají tak dokonalou postavu a vzhled jako ostatní. Tak to ale není! Dnešní doba je zahlcena sociálními sítěmi a porovnáváním se. Velké procento holek ale i chlapců v teenagerském věku se hodnotí podle internetu a podle toho, co vidí na sociálních sítích a co je zrovna trendy. Zejména to jsou pak dívky, co kvůli této falešné “dokonalosti” trpí. Trpí nemocemi jako anorexie a bulimie, a to jen proto, že Instagram říká, že dokonalá holka má štíhlé tělo, vypracované bříško a zadek a nosí uplé legíny a bílé tričko.

žena cizího původu

To ale není dokonalost, to je Photoshop, bohužel. Spousty modelek a holek, co se fotí na Instagram používají desítky filtrů, aby neměly kruhy pod očima, vrásky, aby nebyly v obličeji tlusté, aby neměly na pleti nedokonalosti a aby zkrátka byly tak dokonalé, jak to dnešní svět chce. Není to smutné? V době, kdy neexistoval internet a jiné sociální sítě se tyto problémy vůbec neřešily. Bylo jedno zda má žena kulatější proporce, zda je trochu při těle, jestli má hnědé nebo blonďaté vlasy, jestli cvičí nebo ne. Žena byla definována jako bytost, která přivádí na svět nové potomky, jako silná, a přitom křehká bytost.

radost

To bylo posláním každé ženy. Nyní je posláním ženy být nejdokonalejší ženou na internetu, porovnávat se s ostatními a mít co nejvíce srdíček a lajků. Každá žena je krásná! A každá žena by měla mít sebevědomí. Měla by mít úctu nejen k okolí, ale i k sobě samé a respektovat se. Měla by svoje nedokonalosti milovat, a ne je nenávidět, protože to jediné ji liší od ostatních. Ženy by si měly pomáhat a podporovat se! Nezáleží na tom, zda po dobrém obědě máte nějaká ta kila navíc. Dopřávejte si, rozmazlujte se. Jste ženy a jste výjimečné, každá z vás. Milujte to, že jste a můžete být ženou.