V teplém počasí se může stát, že se v domácnosti usadí drobné mušky, kterým říkáme octomilky. Tento drobný škůdce sice není nebezpečný, ale obtěžuje nás. 

Máte doma octomilky? Zbavte se jich účinně a jednou provždy! 

Octomilky jsou velmi drobné létající mušky, které se v našich domácnostech mohou kdykoliv usadit, zejména pak v teplém počasí. Láká je zejména čerstvé ovoce, nejvíce pak to, které je už hodně zralé, přezrálé nebo takové, které už začíná pomalu hnít. Octomilky mohou v domácnosti začít klást vajíčka, takže se rozmnoží a jejich likvidace je pak obtížnější. Naštěstí se ale najde ale hned několik způsobů, jak se jich můžeme zbavit. Vyzkoušejte, co vám zabere nejvíce. 

mísy s ovocem

I na octomilky můžete nastražit past 

Když se octomilky v domácnosti rozmnoží, jejich přítomnost je nežádoucí, je proto třeba se jich řádně zbavit a to co nejrychleji. Na octomilky můžete použít hubící spreje i pastičky, které lze zakoupit. Jednu pastičku si ale můžete i během pár minut vyrobit sami doma. Do menší misky můžete dát kousky velmi zralého ovoce, misku pak pevně přikryjte kouskem potravinářské fólie a do ní udělejte opravdu jen hodně drobné dírky. Malými otvory se octomilky dostanou dovnitř, protože je bude lákat vůně zralého ovoce, ale zpět už neproletí, navíc budete mít dostatek času octomilky, které se do pasti chytily, zlikvidovat. 

malá octomilka

Na která místa se zaměřit? 

Octomilky se zdržují nejvíce samozřejmě v kuchyni. Tam je třeba dát pryč veškeré přezrálé ovoce, to musíte zkonzumovat, případně ovoce uzavřete do dóz a dejte ho pryč z kuchyňské linky. Zkontrolujte též odpadkový koš, právě u něj se octomilky také hojně zdržují. Koš vyneste, řádně vymyjte a snažte se odpadky vynášet poté co nejčastěji. Octomilky mohou klást vajíčka a to v podstatě kamkoliv, pozor i na dřez. V odpadu u kuchyňského dřezu se bude octomilkám též líbit. Dřez tedy umyjte a odpad řádně vyčistěte a prolijte ho několikrát horkou vodou. Celou kuchyni je třeba umýt, docela snadno se pak dá vypozorovat, kde se nejvíce octomilky vyskytují. To místo prohlédněte a snažte se jej opět umýt a případně odstraňte nakladená vajíčka.