Jak probíhá úklid v takových panelových domech, který se týká úklidu společných prostor https://modryzralok.cz/uklid-panelovych-domu-a-svj/. Co se tím vlastně myslí? Někteří lidé nikdy do panelového domu ani nevkročili a tudíž jim je takový úklid úplně neznámí. Proto bychom vám ho rádi přiblížili. Jedná se vlastně o společné prostory všech obyvatel panelového domu. V domě většinou můžete vlastnit byt, ale o společné prostory se dělíte se všemi ostatními vlastníky. Když to vezmeme z venkovní strany domu, tak se jedná i o popelnice a pořádek kolem nich. Když máte službu, je potřeba tento prostor zamést a uklidit, povalující se nepořádek kolem.

úklid společných prostor

Někteří lidé se netrefí nebo jim něco upadne a je jim zatěžko se pro odpadky ohnout a zvednout je. Dále to jsou schody k panelovému domu a vstupní dveře. Ano můžete mít panelový dům i bez schodů, ale myšleno je místo u vchodu. Musí se zde zamést a vytřít zem. Dále se musí umýt vchodové dveře. Stejně to platí i u dveří ze zadní strany panelového domu. To jsou venkovní prostory domu a teď se dostaneme k těm vnitřním. Když vstoupíte do domu, je zde prostor na letáky, které pravidelně roznáší určití lidé. Je potřeba je probrat, aby zde zbyli jen aktuální a zbytek odnést. Dále přistoupíte k výtahu. Ten potřebuje vyleštit, většinou je z nerezu a jdou na něm vidět všechny šmouhy.

úklid společných prostor

Jak přeleštění volitelných knoflíků do určitého patra, tak i vnitřní zrcadlo, jestli ho výtah má. Dále se zaměřují úklidové firmy na vymetení pavučin u stropních prostorů a utření zábradlí, které vede okolo schodiště. Na místě jsou i pomocné hasicí přístroje, které je zapotřebí, taky sem tam otřít. Když budeme postupovat výše po schodech, které jsou potřeba zamést a vytřít dojdeme až do posledního patra. Pak už jen zbývají okna v mezipatrech, které se dělají na žádost. Není to běžnou součástí, každého úklidu. Tak takhle nějak vypadá úklid ve společných prostorách panelového domu. Jsou to všechno prostory, kterými se běžně pohybujete a v různých ročních období se do domu nosí nepořádek, který je zapotřebí nějak řešit. Proto jsou tyto firmy, které vám v úklidu jednoduše pomohou.