Jedním z nejoblíbenějších cílů rodinných procházek je les. Všichni podvědomě cítíme, jak má na nás pozitivní vliv. Nejen na tělo, ale i na psychiku. Snad proto do lesa rády chodí i děti. Které si rády během procházek zahrají hry, které často zaujmou i dospělé. Jednou z nich je hod šiškou. Buď do dálky, anebo do zvoleného cíle. Stačí k ní jenom nasbírat dostatek munice, které je v lese vždy dostatek. Nasbírané šišky si děti mohou odnést i domů. Ať už smrkové, borové či modřínové. Kde z nich, pomocí provázků, drátků, kousků látek, třpytek, nalepovacích oček, vyrobí veselé postavičky. Anebo lesní skřítky a víly. Fantazii se meze nekladou.

Hra na lesní víly

Rovněž stavění domečků pro tyto pohádkové bytosti je nejen dobrou zábavou pro děti, ale i rodiče. Stačí si jenom vyhlédnout v lese příhodný strom a pod ním vytvořit fantazijní obydlí. Ke kterému je v jeho okolí dostatek potřebného. Ať už je to mech, kůra, jehličí, klacky, žaludy. Pro tuto aktivitu jsou nejvhodnější letní a podzimní měsíce. Kdy je stavebního materiálu nejvíce. V tomto čase je rovněž ideální doba na stavbu lesní věže. Která děti nejen seznámí s potřebným materiálem, ale naučí je podstatnému. Aby jejich věž byla jak pevná, ale zůstala stát i po jejich odchodu.

Lesní romantika

Pokud se na procházku po lese vypravíte s větší skupinou dětí, připravte pro ně hru, u které se všichni vydovádějí dosyta. Její název, Škatulata hejbejte se, to už napovídá. Stačí jenom podle počtu dětí vybrat počet stromů o jeden nižší. Na které je vhodné přivázat barevné stužky. Což při hře usnadní orientaci. Při přemísťování mezi nimi si hráči musí dávat pozor, aby je nechytil ten, který zrovna u žádného nestojí. Pokud ke lapen, bude chytat on. Hádání zvířátek mají rády menší děti. Tato hra přináší spoustu legrace nejen pro ně, ale i pro jejich doprovod. Na lesním paloučku se všichni výletníci sesednou a vystřídají se v předvedení určitého zvířete. Pantomicky i zvukově. Komu se podaří správně uhodnout, může předvést další. Při zpáteční cestě vnímejte les všemi smysly. Možná k vám dolehne i bublání lesního potůčku.