Musím se vám přiznat, že jsem si vždycky velmi dávala zakládat na tom, jaké máme vztahy v rodině. Jsem hodně citlivá a problémy snáším opravdu hodně těžko.  Protože si pamatuji svou sestřenici, která to doma absolutně neměla vůbec lehké. Její rodinné vztahy byly opravdu asi na bodu mrazu. A to bylo hlavně kvůli jejím rodičům. A ani vám asi složitě nemusím popisovat, proč to bylo kvůli jejím rodičům. Ano, hádáte správně, protože její rodiče se rozváděli. A musím říct, že to byl velmi bouřlivý a vášnivý rozvod. Protože samozřejmě každý obviňoval toho druhého, ne sám sebe.

Se sestrou si rozumíme.

Obviňovali se, že všechny vztahy zbořil ten druhý. Že za rozvod může ten a ten. Je jasné, že nikdo nebude obviňovat sám sebe. Nejhůře ale na tom byla moje sestřenice, která v této společnosti musela být. Společnost jejich rodičů jí působila snad asi muka. A sestřenici to moc mrzelo.  Nicméně ale rodinné vztahy si nevyberete. Sousedy ani rodinu ani jméno si nevyberete. Je proto pouze na vás, jak se s tím vypořádáte. A já musím ale uznat, že mít je špatné vztahy v rodině je opravdu velký oříšek.

Udržujte dobré vztahy.

Člověk nikdy neví, na jakou stranu člověka se má přidat. Já jsem zažila něco podobného, ale problém byl mezi bratrem a jeho přítelkyní. Takové vztahy jsou taky velmi složité. Protože jsem s jeho přítelkyní byla skoro nejlepší kamarádka a bratr je prostě bratr. Je to rodina. Opravdu nikomu nepřeji, aby si musel vybírat mezi milovanými lidmi, jen kvůli tomu, aby se urovnaly všechny vztahy. Kolikrát jsem zkoušela taky kdejaké vztahy a nespory urovnat, ale je to vážně těžké. Když je člověk hodně rozhádaný a naštvaný, tak uklidnit ho jde jenom velmi těžko. A ten, kdo to zažil, tak ví, že špatné vztahy jsou vážně hrůza a člověka to potom mrzí. Takže pokud vám to jenom půjde, zkuste předcházet všem sporům, bude všem lépe.