Oblečení bohužel není zrovna levnou záležitostí, pokud si chcete pořizovat stále nové a nové kousky, a ještě k tomu z poměrně kvalitních materiálů. To už se může slušně promítnout do vašeho rozpočtu. Pojďme se podívat na tipy, jak ušetřit na oblečení.

Šetřete na některých kouscích

Souhlasíme s tím, že určité kousky by měli být co nejvíce kvalitní, aby vám vydrželi měsíce v stále dobrém stavu. Ovšem třeba u věcí, které skrýváte pod ostatním oblečením není nutné kupovat drahé a značkové oblečení. Třeba taková tílka, která nosíte pod tričky nebo legíny, které nosíte převážně doma, určitě nemusí stát tisíce. Pozor, toto pravidlo neplatí pro spodní prádlo.

oblečení

Udělejte si nákup v sezónním výprodeji

Pokud nakupujete sezónní věci přímo v danou sezónu, může se vám to pěkně prodražit. Ovšem pokud budete obezřetní a například letní věci si nakoupíte na podzim, ušetříte tím spoustu peněz. Po každé sezónně dávají skoro všechny módní řetězce kousky z minulých sezón do výprodeje, kde snižují původní cenu i o více než 50 %.

Slevové kupóny a kódy

Jestliže dopředu víte, že si budete chtít kupovat určitou věc z oblečení, která je třeba dražší, číhejte, až se vám k danému obchodu naskytne nějaký ten slevový kupón nebo poukázka. Rozdávají je buď přímo v kamenných prodejnách, nebo je lze najít i na internetu. Takto můžete získat kód slevu About you Zelené slevy.

džíny

Investujte i do věcí, které si vezmete jednou za čas

Říkáte si, že večerní šaty budete shánět co nejlevnější, jelikož si je na sebe vezmete jen jednou za rok? A stejně tak plavky, protože je nosíte pouze v létě? Pokud si ale i tyto věci koupíte nekvalitní, dopadne to tak, že si budete každý rok pořizovat nové a nové. Ve výsledku se vám to prodraží více, než kdybyste si na začátku koupili jeden kvalitní kousek, který vám může vydržet i několik let.