Slovensko je překrásná země a plánujete-li dovolenou právě zde, určitě neprohloupíte. Větší část území je hornatá, ale najdete tu také poměrně rozsáhlé nížiny, které se řadí mezi oblíbené rekreační lokality. Jednou z nich je i Velký Meder, poměrně malá obec v Podunajské nížině, nedaleko Bratislavy. Proč bychom vám rádi doporučili právě Velký Meder ubytování s polopenzí Travelguide?

koupání v bazénu

Termální prameny – největším lákadlem Velkého Mederu jsou nepřetržitě vyvěrající termální prameny, které zásobují lokální rekreační oblast upravenou do podoby několika venkovních a vnitřních termálních koupališť uzavřených lesoparkem. Termální voda poskytuje mnohem více rozkoše při koupání vzhledem k jejímu složení a vhodné teplotě, ve srovnání s běžnými plaveckými bazény. Můžete se tu koupat prakticky po celý rok, i v zimě, a rozhodně se tu nebudete nudit. A chcete-li se vyhnout největšímu návštěvnickému náporu, doporučujeme zajistit ubytování mimo červenec a srpen.

Lesopark – v předchozím odstavci jsme zmínili rozsáhlý lesopark, který obklopuje venkovní bazény. Je tomu skutečně tak, v tomto prostředí se budete cítit mnohem lépe, než kdyby byly bazény umístěné pouze na otevřené travnaté ploše s několika písečnými plážemi. Lesopark je zároveň vydatným zdrojem energie a záporných iontů, které přispívají k lepší psychické pohodě a k cílené regeneraci.

pohled na Bratislavu

Bratislava, Budapešť a Vídeň – blízkost tří hlavních měst evropských států je lákavým cílem pro turistiku v době, kdy vás omrzí koupání. V každém z nich naleznete mnoho podnětů pro pěší výlety, takže nelze říci, že byste byli nuceni trávit celý týden pouze pod vodou. Tato oblast je proto vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro seniory, kteří rádi cestují a poznávají zajímavou architekturu a přírodní památky. Například v Bratislavě vám vřele doporučujeme vrch Kamzík s televizní věží, kavárnou a restaurací.