Většina z nás v práci pracuje s nějakými dokumenty. Dnešní doba je plná papírování, byrokracie a postupů, kdy musíte mít všechno zaznamenané písemnou formou. Sice se některé druhy dokumentů pomalu přesunují do online prostředí, nicméně, než potřeba těchto papírových dokumentů výrazně ubude, bude to ještě nějakou dobu trvat. Do té doby musíme vědět, jak tyto dokumenty nejen tvořit, ale jak s nimi nakládat po tom, co už je nepotřebujeme.

dokumenty

U některých dokumentů je nemůžete skartovat, jakmile je už nepotřebujete. Existují zákony, které vám udávají, jak dlouho musíte dané dokumenty archivovat. Jedná se především o zdravotnickou dokumentaci nebo třeba dokumenty ve státní správě. Úřady mají k dispozici velké archivy, kde archivují dané dokumenty třeba po dobu pěti let. Teprve poté se mohou skartovat. Stejně tak to funguje i třeba s bankovní dokumentací.

Takové dokumenty ale nemůžete jednoduše zmuchlat a vyhodit. To zkrátka nelze. Většina takových dokumentů obsahuje citlivé údaje, které by mohl někdo po přečtení zneužít. Anebo je ani nemusel zneužít, ale určitě by se vám nelíbila představa, že si někdo náhodný čte váš zůstatek na účtu, vaše zdravotní diagnózy, nebo že jste třeba pobírali nějaké státní příspěvky. Proto povinnost skartace upravuje i zákon. Je to pro bezpečí všech občanů.

dokumentace

Většina firem má svou vlastní skartovačku, ale pokud máte dokumentů ke skartování hodně, je pro vás výhodnější, pokud si na skartování najmete firmu, která se o tyto věci za vás postará, a to bezpečně, diskrétně a vy to budete mít naprosto bez práce. Pokud máte firmu v Praze nebo okolí, a chcete využít takových služeb, vyhledejte službu Skartace dokumentů Praha. Firma Ekoskart nabízí skartaci dokumentů Praha: http://ekoskart.eu/ za velmi příznivé ceny a s kompletním servisem, kdy se nemusíte o nic starat.