Jeli jste někdy vlakem na trati České Budějovice – Tábor – Praha Hlavní nádraží? Pokud ano, pak jste si možná povšimli podél trati v okrajových částech Prahy vyskládaných ocelových kontejnerů s různými nápisy přepravních společností. Tímto způsobem putuje zboží napříč světem již mnoho desítek let, kontejnery se při přepravě osvědčily i v námořní dopravě a můžete je spatřit v mnoha přístavech a docích.

barevné kontejnery

Obliba přepravních kontejnerů vzrostla v poslední době i v souvislosti s jejich pronájmy pro veřejnost. Pronájem skladu v Praze i na jiných místech je k dispozici i vám. K čemu takový kontejner využít a proč se o něj zajímat?

Stěhování a úschova věcí – některé stěhovací firmy nabízí úschovu vašich věcí, ale chcete-li mít jistotu, a raději důvěřujete jen sami sobě, máte možnost vše umístit do přepravního kontejneru. Může se to hodit např. v situaci, kdy jste prodali byt a chcete mít věci prozatím na chalupě na zahradě, než si pořídíte nový byt. Můžete využít času několika měsíců, bydlet mezitím od jara do podzimu na chatě a tam v klidu shánět nové bydlení. A třeba se vám zalíbí mobilní dřevostavba, kterou necháte umístit místo stávající sezónní chaty, takže nakonec ani byt potřebovat nebudete, každopádně budou vaše věci mezitím v bezpečí uvnitř kontejneru. Samozřejmě uzamčeném.

přepravní kontejnery

Rekonstrukce domu nebo bytu – máte-li možnost přistavit kontejner na pozemek např. vlastní zahrady nebo k lidem, kterým důvěřujete, třeba příbuzným, můžete tímto způsobem vyklidit byt či část domu a připravit prostor k jeho rekonstrukci. Hodí se to např. pro rekonstrukce elektrických rozvodů, instalatérských a zednických prací, pokládky podlahové krytiny, malování atp.

Rekonstrukce rekreační nemovitosti – máte-li chatu plnou nábytku a potřebujete-li jej někam umístit po dobu rekonstrukce v podobném duchu, jaký jsme uváděli v předchozím odstavci, můžete kontejner nechat přistavit i na rekreační pozemek.