Sport je věc, která by nikomu neměla chybět. Když to tak vezmeme a přeložíme slovo sport, nebo ho jednoduše vysvětlíme, přijdeme na to, že je to prakticky jakýkoliv pohyb. Ono když si vezmeme šachy, které se považují za sport, tak si to rychle zase rozmyslíme, tuto definici, ale laicky řečeno bychom to takto mohli pojmout, že sport je vše, u čeho vykonáváme jakousi aktivitu pro naše tělo a naše tělo vykonává pohyb. Pohybuje   Ale pohybuje se za tím účelem, aby se fakt pohybovalo. Nemyslíme tím, když se pohybujete z gauče směrem k lednici a naopak, to sport není. Ale pokud chodíte, už to je sport.

plavání

Už to, že vyjdete ven z domu na procházku je sport, protože se pohybujete a nesedíte doma na gauči, což je moc dobře a takhle by to mělo vypadat. Alespoň párkrát za týden je dobré si jen tak vyjít ven, když už nechcete vyloženě běhat nebo cvičit. Pokud na to nemáte čas, zajděte si někam pěšky. Už to, že poběžíte na autobus vám přidá k aktivitě a je to mnohem lepší než někde sedět u televize a cpát se brambůrkami. Jenže to je ten problém. Skoro všichni lidé mají doma minimálně jednou auto a jezdí do práce autem. Jakmile skončí studie a člověk si vydělá pár peněz, okamžitě si koupí auto a toto už je prakticky úplně normální.

šplhání

To ale není dobře. Kde jsou ty časy kdy člověk chodil na autobus a skoro každý den vlastně běhal, aby autobus stihnul? Tyto časy jsou bohužel pryč a nyní člověk sedne před domem do auta, doveze se až do práce, a to samé zase zpět a ujde pár kroků právě doma od lednice k posteli a zpět. Maximálně pár kroků na záchod. A to je moc špatně. Nyní se dostaneme k větě „Sportem ke zdraví.“, která nás doprovází a jistě jste ji všichni slyšeli. A je to vlastně všeříkající věta. Pokud budeme sportovat, budeme zdraví. A platí to naprosto ve všech případech bez výjimek. To si pamatujte. Pokud budete sportovat, budete i zdraví.