Dětský kočárek je dopravní prostředek

Když se zaměříte na dopravní prostředky, možná vás napadne, že existují jednostopá a dvoustopá vozidla, která se pohybují po silnici nebo po zpevněných či neupravených cestách. Svým způsobem je dětský kočárek také dopravním prostředkem, musí být stejně spolehlivý jako cokoli jiného, v čem cestují dospělí lidé do zaměstnání nebo na dovolenou. Převážet malé kojence a batolata je navíc mnohem náročnější, tam se musí dbát na některé vlastnosti, s nimiž není nutné počítat u klasických vozidel pro přepravu osob.

žena s kočárkem

Polstrování – jeli jste někdy nostalgickými vláčky např. na trati v Posázaví anebo na úzkorozchodné železnici na Jindřichohradecku? Pak si jistě vybavíte, že tamní vagóny nejsou zrovna pohodlné, a že o nějakém polstrování sedadel nemůže být řeč. Zkrátka se tu počítá s tím, že si lidé užijí jízdu v plné parádě tak, jak to prožívali lidé před staletími. S dětskými kočárky Kunert Rotax je to však nesrovnatelné, ty nabízí dětem takové pohodlí, že je lze přirovnat k jízdě v bavlnce.

dětské kočárky

Úložný prostor – dětské kočárky umožňují maminkám nakupovat a odkládat nákupy do úložného prostoru. Bez toho by kočárek ztratil jednu ze svých důležitých funkcí a tlačit dítě v kočárku jednou rukou a druhou rukou vláčet patnáctikilový nákup je přinejmenším hloupé.

Podvozek – hluboké i sportovní kočárky řady Kunert se dnes vyrábí tak, aby jízda byla příjemná jak pro dítě, tak i pro jeho maminku či jiný „obsluhující personál“. Velmi záleží právě na podvozku, aby byl dostatečně odpružený a stabilní, s velkými nafukovacími koly, s nimiž snadno překonáte i náročnější překážky. S kočárky se totiž nejezdí jen ve městě na vydlážděné ploše nákupních center, lidé je využívají i na venkově a třeba v horském terénu, na polosamotách, kam se musí dostat po neupravených lesních cestách. Tam by kupříkladu takové golfky příliš neuspěly.

Když se zaměříte na dopravní prostředky, možná vás napadne, že existují jednostopá a dvoustopá vozidla, která se pohybují po silnici…