Když se zaměříte na dopravní prostředky, možná vás napadne, že existují jednostopá a dvoustopá vozidla, která se pohybují po silnici nebo po zpevněných či neupravených cestách. Svým způsobem je dětský kočárek také dopravním prostředkem, musí být stejně spolehlivý jako cokoli jiného, v čem cestují dospělí lidé do zaměstnání nebo na dovolenou. Převážet malé kojence a batolata je navíc mnohem náročnější, tam se musí dbát na některé vlastnosti, s nimiž není nutné počítat u klasických vozidel pro přepravu osob.

žena s kočárkem

Polstrování – jeli jste někdy nostalgickými vláčky např. na trati v Posázaví anebo na úzkorozchodné železnici na Jindřichohradecku? Pak si jistě vybavíte, že tamní vagóny nejsou zrovna pohodlné, a že o nějakém polstrování sedadel nemůže být řeč. Zkrátka se tu počítá s tím, že si lidé užijí jízdu v plné parádě tak, jak to prožívali lidé před staletími. S dětskými kočárky Kunert Rotax je to však nesrovnatelné, ty nabízí dětem takové pohodlí, že je lze přirovnat k jízdě v bavlnce.

dětské kočárky

Úložný prostor – dětské kočárky umožňují maminkám nakupovat a odkládat nákupy do úložného prostoru. Bez toho by kočárek ztratil jednu ze svých důležitých funkcí a tlačit dítě v kočárku jednou rukou a druhou rukou vláčet patnáctikilový nákup je přinejmenším hloupé.

Podvozek – hluboké i sportovní kočárky řady Kunert se dnes vyrábí tak, aby jízda byla příjemná jak pro dítě, tak i pro jeho maminku či jiný „obsluhující personál“. Velmi záleží právě na podvozku, aby byl dostatečně odpružený a stabilní, s velkými nafukovacími koly, s nimiž snadno překonáte i náročnější překážky. S kočárky se totiž nejezdí jen ve městě na vydlážděné ploše nákupních center, lidé je využívají i na venkově a třeba v horském terénu, na polosamotách, kam se musí dostat po neupravených lesních cestách. Tam by kupříkladu takové golfky příliš neuspěly.