Domluvte se se stěhovací firmou na vhodném termínu stěhování

Co je největším nepřítelem stěhování

Pokud by se vás někdo zeptal, co je největší nepřítel v průběhu stěhování, možná by vás napadlo nedostatek balicího materiálu nebo píchlá pneumatika u auta, ale toto jsou jen maličkosti, které zvládnete, pokud zcela ze stěhovacího dne eliminujete stres. Stres je největší nepřítel stěhování, a nejen stěhování, ve skutečnosti do našeho současného života zasahuje až příliš a my bychom mu neměli dát sebemenší šanci nás ovládat.

papírový karton

Nenechte se zmítat stresem a postupujte tak, aby vaše stěhování bylo to nejlepší, co jste doposud prožili.

Neodkládejte to na víkend – mnoho lidí si objednává stěhovací firmy na víkend a předpokládají, že v sobotu se vše přemístí na nové působiště, v neděli se vše vybalí z krabic a tak nějak zhruba uklidí, a v pondělí hurá do pracovního procesu. Teoreticky to zní jako veselá pohádka, ale už v neděli večer zjistíte, že vám docházejí síly, že nemáte vybalenou ani polovinu věcí, a že je v bytě spíše chaos, než pořádek. Budete pracovat dlouho do noci, ulehnete v půlnoci do postele, teprve hodinu po půlnoci zamhouříte oka vzrušením a v půl šesté vám zvoní budík. Nebylo by lepší tuto děsivou scénu pozměnit?

kartonové krabice

Naplánujte si levné stěhování v Praze Odnes to raději na středu a vezměte si ve čtvrtek a v pátek volno s tím, že máte volný i víkend. Ve středu se přestěhujete a navečer začnete vybalovat věci z krabic, celý čtvrtek a pátek budete mít na to, abyste vybalování dokončili a provedli tu nejhrubší práci, a v sobotu dopoledne akci dokončíte. V sobotu odpoledne začnete s úklidem, zajdete pak na večeři a neděli budete mít na odpočinek s tím, že půjdete spát raději brzy, abyste byli v pondělí zas jako rybičky.

Není to takto lepší? Nač se stresovat, když to stačí jen naplánovat lépe? Pět dnů je pro stěhování tak akorát, a stěhujete-li větší dům, např. dvougenerační, možná se vám hodí ještě jeden den volna navíc.

Co je největším nepřítelem stěhování Pokud by se vás někdo zeptal, co je největší nepřítel v průběhu stěhování, možná by…