V dnešní době, kdy ceny téměř všeho letí strmě nahoru, se mnoho z nás nevyhne tomu, aby si muselo zažádat v bance o poskytnutí půjčky. Pokud potřebujete větší množství peněz, například na auto či podobně drahou položku, můžou se vám úroky na spotřebitelském úvěru pořádně prodražit. Možností pro vás může být americká hypotéka.

jednání

Co to vlastně americká hypotéka je? Můžete ji znát i pod jinými názvy, u nás se například často používá pojem neúčelová hypotéka. Jedná se o půjčku, kdy vám banka půjčí větší množství peněz, podobně jako při hypotéce, s výhodnějším úrokem než u spotřebitelského úvěru. Rozdílem je, že nemusí být použita na nákup nemovitosti či podobně, jako je tomu u hypotéky. Bance nemusíte sdělovat, za jakým účelem si peníze půjčujete. Můžete je použít na nákup nemovitosti, mobilního domu, rekonstrukci, nákup auta či cokoliv jiného. Jediné, co většinou má banka podmínkou je, aby nebyly peníze použity na podnikání.

smlouva

Americká hypotéka má lepší podmínky oproti spotřebitelskému úvěru. Můžete si splatnost částky dát na poměrně dlouhou dobu a také úrok je výhodnější. Nevýhodou je, že oproti klasické hypotéce je úroková sazba přece jen vyšší a neplatí pro vás výhoda daňové úlevy.

Co ale dělat, pokud chcete americkou hypotéku a máte zároveň záznam v registru dlužníků?

V registru dlužníků bude vaše jméno figurovat ještě tři roky po tom, co uhradíte svůj závazek po splatnosti. Během této doby se nespoléhejte na to, že vám banka americkou hypotéku poskytne. Je vysoká pravděpodobnost, že za těchto podmínek vám neposkytne ani běžný spotřebitelský úvěr. Bez ohledu na vaše aktuální příjmy, jste pro ni nespolehlivý klient. Možnosti tak pro vás může být nebankovní společnost, kde se dá získat i americká hypotéka bez registru Nebankovní hypotéka. V takovém případě máte možnost získat hypotéku i přes záznam v registru dlužníků.