Také se vám v malé koupelně hromadí věci, od gumiček po nejrůznější lahvičky? Vypadá to jako nepořádek a vy marně přemýšlíte, co s tím? Žádný strach. Díky našim tipům se naučíte používat snadné vychytávky a chytře využijete celý prostor koupelny.

Tip: ještě než začnete, proberte všechny kosmetické produkty v koupelně a ty, co jsou prázdné nebo dlouhodobě nepoužíváte, vyhoďte!

Uspořádání jako první krok

Jeden z nejdůležitějších kroků je vše v koupelně logicky uspořádat. Na jednu hromádku si dejte věci a produkty, které používáte denně a na druhou ty, které jen občas. Ty příležitostné uložte do šuplíku podle druhu. Ty které používáte denně uspořádejte do vhodných organizérů. Ideální jsou různé pletené košíčky nebo dřevěné či bambusové mističky. Uvidíte, že už jen díky tomuto uspořádání bude koupelna působit čistším dojmem. 

koupelna

Tip: na ukládání malých drobností, například gumiček a skřipců skvěle poslouží malé skleněné kořenky

Využití prostoru

Využijte prostor nad dveřmi a udělejte tam praktickou polici. Ta může sloužit na věci, které nepotřebujete denně. Schováte tam například toaletní papír nebo šampony a mýdla do zásoby.

Tip: nábytek i například ručníky laďte do světlých barev, koupelna tak bude působit větším dojmem. Vhodné barvy jsou: bílá, světle hnědá, béžová nebo světle zelená

Efektivní úklid

Jedenkrát týdně se vrhněte na úklid koupelny. Dodržujte základní pravidlo a to uklízet odshora dolů. Tak vám nebude padat prach na čerstvě vytřenou podlahu. Sundejte všechny věci z poliček, otevřete okno, vezměte si gumové rukavice a můžete začít. A chcete-li šetřit životní prostředí bohatě si při úklidu vystačíte s octem a jedlou sodou.

sprcha

Dekorace pro radost

Abyste se v koupelně cítila příjemně a útulně nezapomeňte také na drobnou dekoraci. Taková malá vázička s umělou růžičkou nebo vanilková svíčka bude to pravé. 

Přejeme vám, abyste v koupelně našla svoji oázu klidu a krásně se vám v ní relaxovalo.